Aparat w komórce

Napisany przez dnia Mar 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Aparat w komórce

Dzisiejsza technologia pozwala nam na bardzo wiele rzeczy, które jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu były wręcz nie do wykonania. Bardzo ogromne postępy zaszły w świecie telefonów komórkowych. Możemy już posługiwać się tymi z dotykowymi ekranami, czy też specjalnymi wyświetlaczami, nie wspominając już o różnorodności ich modeli. Doszło nawet do tego, że został do nich wbudowany aparat fotograficzny. Jeszcze jakiś czas temu telefon i aparat były zupełnie odrębnymi wynalazkami i wręcz nie do pomyślenia było to, aby je ze sobą połączyć.


W dzisiejszych czasach już prawie każdy telefon komórkowy posiada wbudowany specjalny aparat, co umożliwia na pstrykanie fotografii w każdym miejscu, gdzie się tylko przebywa. Ich wizjery są niekiedy tak małe, że wręcz niewidoczne. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że takie polaczenia bywa bardzo przydatne. Na wielu wycieczkach dzieci i młodzież zamiast zabierać z domu kosztownych aparatów fotograficznych niejednokrotnie korzystają z tych w komórce. Niezwykle istotna jest oczywiście też jakość zdjęć robionych telefonem. W niektórych przypadkach jest ona niestety bardzo niska, co czasami uniemożliwia nawet odszyfrowanie tego, co znajduje się na fotografii. Istnieją już jednak takie modele telefonów, gdzie jakość zdjęć jest naprawdę niezwykle wysoka, a niekiedy nawet lepsza od niektórych aparatów fotograficznych. Wszystko to wiąże oczywiście się z kosztami, które nie zawsze dla każdego są do zaakceptowania. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wielu ludzi na coś takiego po prostu najzwyczajniej w świecie nie stać.

Nie powinno się jednak z góry przyjmować, że takie modele są bardzo drogie, gdyż czasami uda nam się kupić fajny telefon z dobrym aparatem w miarę atrakcyjnej i korzystnej dla nas cenie. Aby jednak móc bez przerwy robić zdjęcia telefonem komórkowym należy zwrócić uwagę również na jego pamięć, gdyż po jakimś czasie może się ona okazać zapełniona przez wszelkiego rodzaju fotografie. Aby tego uniknąć warto zostawić i zachować tylko te, na których naprawdę nam zależy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.2/10 (26 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)