Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

Napisany przez dnia Lut 3, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

Kołobrzeg od dziesięcioleci przyciąga turystów, wczasowiczów spragnionych spokojnego wypoczynku nad polskim morzem oraz kuracjuszy którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym i nie tylko spędzać urlop wypoczywając ale również podreperowując swoją kondycję fizyczna i zdrowie.

Kołobrzeg idealnie się do tego nadaje, bowiem spełnia wszystkie wymogi uzdrowiska, posiada ponadto unikalne na skalę europejską złoża borowiny która wykorzystywana jest przez sanatoria i hotele SPA do przeprowadzania bardzo efektywnych kuracji mających na celu poprawienie układu ruchu i nie tylko. Ponadto Kołobrzeg to rewelacyjny klimat typowo morski z czystym powietrzem bogatym w ozon i jod czyli pierwiastki których w wielu rejonach kraju brakuje a które zapewniają właściwa gospodarkę hormonami tarczycy. Ponadto poprawiają ogólna sprawność i kondycję oraz powodują że organizm jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju infekcje. Takie warunki stwarzają niepowtarzalną okazję do tego aby wczasy nad morzem były czymś więcej niż tylko leniuchowaniem na plaży.

Oprócz tych czysto zdrowotnych zalet, Kołobrzeg to również bardzo prężnie rozwijający się kurort typowo wczasowy oraz ośrodek turystyczny. Posiada szereg unikalnych atrakcji turystycznych, z których większość ściśle wiąże się z batalistyczną historią tego miasta. Najbardziej spektakularna jest oczywiście latarnia morska na twierdzy Kołobrzeg dumnie stojąca u wejścia do portu. Ponadto kilka fortyfikacji i bunkrów z II wojny światowej rozlokowanych w niedalekiej okolicy i drugie co do wielkości w Polsce Muzeum Oręża Polskiego w którym można podziwiać tysiące eksponatów i setki chronologicznie wyeksponowanych mundurów i zbroi. Dla najmłodszych oczywiście największą atrakcją wydaje się być czołg T36 identyczny jak ten który brał udział w filmie Czterej Pancerni i Pies.

Również jedną z większych atrakcji turystycznych Kołobrzegu są organizowane w sezonie wakacyjnym codzienne rejsy promem na wyspę Bornholm zwaną również Majorką północy. W niespełna 5 godzin od wypłynięcia z Kołobrzegu można w ten sposób zwiedzić wyspę duńską i posmakować zupełnie innego klimatu i atmosfery oraz zobaczyć inna kulturę bałtycką. Taka przygoda z pewnością urozmaica wczasy nad morzem spędzane w Kołobrzegu oraz w kurortach nadmorskich znajdujących się w najbliższej okolicy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)