Baccarat, porady do gry

Napisany przez dnia Maj 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Baccarat, porady do gry

Kolejną grą, w której wszystko zależy od szczęścia i przypadku jest baccarat. Z tego można wysnuć prosty wniosek, że każdy, zarówno początkujący, jak i doświadczony gracz mają równe szanse. Gra ta pochodzi z Włoch i znana była już w średniowieczu. Jej zasady są banalnie proste. Możliwe są do wyboru trzy zakłady obstawiania. Można bowiem stawiać na gracza, bankiera albo na remis między nimi, czyli tzw. impas. Na tą trzecią sytuacje rzadko się obstawia, bo nie występuje często. Bankier gra kolejno z każdym graczem. Tutaj również, jak w blackjacku, trzeba osiągnąć magiczna cyfrę. Jeśli chodzi o baccarat jest to liczba 9. Punktacja kart różni się od punktacji w blackjacku.

Karty od dwójki do 9 mają taką samą wartość jak wartość karty. Dziesiąta i wszystkie figury mają wartość 10. Natomiast As to jeden punkt. Sumę punktów uzyskuje się przez dodanie wartości kart. Zazwyczaj są to dwie karty. Czasem zawodnik może poprosić o dodatkową. Przy dodawaniu ważne są jednostki, a nie dziesiątki. Dla przykładu można podać, że gracz mający piątkę, ósemkę i as ma wartość 14. Zatem ma cztery punkty. W grze tej, w przeciwieństwie do blackjacka, nie można przekroczyć magicznej cyfry 9. Powodem jest to, że i tak najważniejsze są jednostki. Zatem jeśli gracz otrzyma wartość 12 i tak będzie miał 2 punkty. Ta gra jest szczególnie polecana tym, którzy boją się wielkiego ryzyka, bowiem przewaga kasyna wynosi tutaj niewiele powyżej jednego procenta. W baccarat można również grać online, czyli przez Internet.

Mamy wtedy do czynienia z wirtualnym krupierem i wirtualnymi żetonami. Ta forma gry w baccarat jest poleca szczególnie tym, którzy mieszkają w małych miastach i nie mają dostępu do kasyna. W przypadku tej gry, podobnie jak w innych grach hazardowych, próbowano stworzyć jakiś system, ale na razie bezskutecznie. Baccarat nazywany jest bondowską grą, bowiem jej namiętnym wielbicielem był popularny agent 007. Stąd właśnie tak duża popularność tego rodzaju gry. Baccarat, chociaż jest najmniej ryzykowną grą, to i tak dostarcza sporo emocji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (35 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)