Będzie praca dla Polaków. Rynek e-commerce rośnie w siłę

Napisany przez dnia Kwi 29, 2012 w Informacje | 0 komentarzy

Będzie praca dla Polaków. Rynek e-commerce rośnie w siłę

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się coraz lepiej. Przez Internet wydajemy więcej pieniędzy, chętniej nabywamy w ten sposób także usługi i popularne produkty. Wydaje się, że branża rośnie w tempie liniowym. Tylko ubiegły rok udowodnił jak wielki potencjał leży po stronie polskich internautów. 2011r. Zamknęliśmy z wynikiem 11 tysięcy sklepów, a przeciętna ilość podmiotów jakie nabywaliśmy w sieci sięgnęła bagatela 1300 zł, a to wynik godny do pozazdroszczenia w centralnej część Europy.

Badania przeprowadzone przez niezależne organizacje pokazują, że Polacy chętnie korzystają z internetowych odpowiedników tradycyjnych punktów sprzedaży z kilku powodów. Najczęściej przewija się możliwość dokonania szybkiego wyboru oraz wygoda, tj. zakupy bez wychodzenia z domu.

rynek pracyWielu z nas jako podstawową zaletę wymienia znacznie niższe ceny oraz możliwość zestawiania ze sobą tych samych produktów u różnych sprzedawców. Dobrym przykładem na tego typu zjawisko są ciągle przybywające porównywarki, np. Ceneo czy Skąpiec.

Rynek sprzedaży online rośnie w tempie liniowym

Główny Urząd Statystyczny podkreśla, że chociaż największe dochody z e-commerce przedsiębiorcy rejestrują w okresie przedświątecznym, w tym m.in. ostatniej Wielkanocy, podczas której wielu sprzedawców zarejestrowało lepsze wyniki o ponad 44 % (tutaj przede wszystkim właściciele e-sklepów). Warto podkreślić, że ciągle puchnąca branża to szansa dla wielu specjalistów, dla których do tej pory rynek pracy nie mógł zaoferować odpowiednio atrakcyjnych stanowisk. Przedsiębiorcy szukają dziś głównie handlowców, osób zajmujących się programowaniem oraz specjalistów do spraw reklamy, marketingu, a niekiedy także mediów społecznościowych. Na brak pracy nie narzekają także wykwalifikowani studenci kierunków komunikacyjnych.

Jesteś specjalistą? Pracy szukaj w centralnej Polsce

Najlepsze warunki mają jednak mieszkańcy województwa mazowieckiego. Miejscowy rynek pracy stanowi jedną czwartą całej branży, ale całkiem dobrze radzi sobie w e-commerce Dolny Śląsk oraz Wielkopolska i okolice Łodzi.

Gospodarka internetowa rośnie znacznie szybciej od PKB Polski, bo w tempie 14 % w skali rocznej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.3/10 (29 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)