Bezpieczeństwo to podstawa

Napisany przez dnia Cze 15, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Bezpieczeństwo to podstawa

Bądźmy szczerzy, bezpieczeństwo gazowe nie jest to temat,o którym wszyscy chętnie rozmawiają.  Ponadto istnieje wiele rzeczy,na  których nie wolno eksperymentować i tym samym  ryzykować  bezpieczeństwo nasze i bezpieczeństwo ludzi wokół nas. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zatrzymać gaz bezpiecznie.

 

Po pierwsze,każdy  powinien sprawdzić swoją instalację gazową corocznie. Odbywa się to poprzez oddanie sprzętu  w ręce  serwisu, sprawdzenie urządzeń czy  pracują efektywnie. Ważne jest, aby sprawdzić  jak urządzenie gazowe wykorzystuje gaz ziemny, który jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jest łatwopalny i może spowodować wybuch , który jest  nie tylko niebezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny, ale jest również  dla ludzi, którzy żyją wokół Ciebie.

Inna sprawa, to  ​​trzeba być świadomym, jakie jest  zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla, który jest nazywany   “cichym  zabójcą”. Tlenek węgla ulatniając się w domu,nie jest wyczuwalny natychmiast, ponieważ jest bezwonny, bezbarwny i bez smaku.Możesz  po prostu czuć się zmęczony, gdyż mózgu ma za mało tlenu.

 

Są sposoby na  zauważenie, kiedy  tlenek węgla ulatnia  w domu, pierwszym  i chyba najbardziej skutecznym sposobem jest zainstalowanie  alarmu , który działa dokładnie tak, jak czujnik dymu. Kiedy jest wysoki poziom tlenku węgla w powietrzu , alarm zostanie wyłączony. Inny sposób – podczas gotowania  widzisz żółte lub pomarańczowe płomienie zamiast niebieskiego ognia.  Gdy zauważysz, że tlenek węgla jest w pomieszczeniu , należy otworzyć wszystkie okna , nie wolno  dotykać żadnych urządzeń, ani  włączyć ani  wyłączyć, a następnie opuścić dom  i skontaktować się z dostawcą gazu.

 

Artykul sponsorowany przez firme zajmujaca sie klimatyzacja i wentylacja – Strefa Klimatu http://strefaklimatu.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)