Ceny mieszkań w stolicy Małopolski

Napisany przez dnia Cze 9, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Ceny mieszkań w stolicy Małopolski

Kraków nazywany jest często “stolicą kultury”, ale również miastem studenckim i miejscem dobrych inwestycji dla przedsiębiorców. Ludzie coraz chętniej kupują tutaj mieszkania ponieważ mają możliwość studiowania na najlepszych uczelniach w Polsce. Dużo łatwiej znaleźć pracę niż w mniejszych miejscowościach. Jest szeroki wybór spośród rozrywek kulturalnych (teatry, muzea) jak i przyziemnych dla studenta np. dyskoteki.

Ceny domów oraz mieszkań w Krakowie po małym kryzysie zaczynają wracać do stanu poprzedniego. Malejące koszty dostosowały się do możliwości klientów. Wpływ na tą sytuację miały czynniki tj. brak chęci brania kredytu i niskie pensje. Najczęściej kupowane są lokale 40-50 metrowe, z dwoma pokojami których cena nie przekracza 250 tys. zł. Od kilku lat najwięcej mieszkań sprzedaje się na Podgórzu. Nowa Huta pomimo nowych inwestycji nie jest dzielnicą w której ludzie najchętniej chcą mieszkać. Trzeba jednak przyznać, że bardzo powoli, ale jednak stale zmniejsza się ta niechęć do Nowej Huty, na co głównie oczywiście wpływ mają niższe ceny mieszkań w tej części Krakowa.

Ciekawym choć drogim miejscem do zamieszkania były nie tak dawno tak zwane Tarasy. Klientów na kupno lokum w pobliżu Kazimierza nie brakuje. Ludzie decydują się na zakup już przy wizualizacji budynku. Wiślane Tarasy położone są w dzielnicy Grzegórzki. Cena lokum zaczyna rosnąć od 7.300 zł brutto za 1 m2. Wartość każdej kwatery uzależniona jest od kondygnacji, powierzchni i wielkości tarasu. Lokale użytkowe na I piętrze kosztują od 8.600 netto za m2. Miejsce postojowe w garażach podziemnych to ok 40.000 brutto.

mieszkania w krakowie od deweloperów

W zależności jednak od potrzeb i funduszów można znaleźć tanie, ładne mieszkanie. Każdy wybierze coś dla siebie – lokum w kamienicy lub w bloku. Okolice Starego Miasta lub Azory – warto pamiętać, że niezależnie od lokalizacji w całym mieście funkcjonują linie autobusowe oraz tramwajowe. Pokój z aneksem kuchennym albo oddzielne. Wybór jest ogromny, a Kraków wciąż się rozwija i zachęca do poszukiwań.

Nowe mieszkania najczęściej kupowane są bezpośrednio u deweloperów. Jednym z cieszących się największą popularnością w Krakowie, głównie z racji doświadczenia, dobrych cen i opinii solidnej firmy, jest Salwator, którego mieszkania na sprzedaż obejrzymy na www.salwator.com.pl. Oczywiście deweloperów w Krakowie jest całe multum, a mieszkań przez nich oferowanych jeszcze więcej, więc wybór jest ogromny i praktycznie niemożliwym jest nie znalezienie czegoś w stu procentach nam odpowiadającego. Pytanie tylko czy będzie nas na to stać?

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)