Co decyduje o rentowności depozytów bankowych?

Napisany przez dnia Paź 3, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Co decyduje o rentowności depozytów bankowych?

Lokaty terminowe, są zazwyczaj po to, aby przez dany czas zgromadzić pieniądze na lokacie i pozyskać określoną kwotę przez oprocentowanie, które nakłada bank na wyznaczoną sumę. Rzecz jasna stopa oprocentowania, uzależniona jest w bardzo dużym stopniu od kwoty, jaką chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, zakładane są na wyznaczony okres i nie ma opcji wybrania pieniędzy, przed zakończeniem takiego terminu. Jedyna możliwość pojawia się w chwili, kiedy będziemy koniecznie chcieli zlikwidować lokatę. Warto jednak wiedzieć, że w takich przypadkach utraci się szansę na zyskanie dodatkowych środków z oprocentowania, jakie zostały wyznaczone na lokatę terminową.

Konta oszczędnościowe są zdecydowanie inne niż konta osobiste, ponieważ nie jest tak łatwo wybrać pieniądze z takiego konta. Zwłaszcza jak sama nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają wspierać w oszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na określonych zasadach danej kwoty na koncie.

Konta oszczędnościowe zezwalają zbierać nawet drobne sumy pieniędzy i pozyskiwać na ich posiadaniu na koncie, poprzez kilkustopniowe znaczniki procentowane, jakie gwarantuje bank. Ważną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że zezwala ono w pełni dysponować funduszami a także oszczędnościami, jakie posiada się na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu jest szansa posiadać całkowitą kontrolę nad środkami, które trzyma się na takim koncie.

Konta osobiste są głównie stosowaną formą depozytu, ponieważ w aktualnych czasach ludzie obracają wysokimi sumami pieniędzy i z pewnością korzystniej jest posiadać pieniądze na kontach osobistych a niżeli posiadać je w gotówce. Konta osobiste, ma opcję mieć każdy, gdyż wystarczy być osobą która uzyskała pełnoletniość, aby móc otworzyć własne konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od propozycji, mają opcję posiadać sporo rozmaitych możliwości, które mają głównie ułatwić użytkowanie tego typu konta każdemu użytkownikowi.

Przeważnie konta osobiste pozwalają w bardzo szybki i przyjazny sposób pobierać środki z konta. Lecz przeważnie każdy bank programuje maksymalną normę dzienną jaką jest możliwość pobrać, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste również posiadają w wielu przypadkach funkcję debetu. Chodzi o to, że w momencie transakcji będzie mieć miejsce tego rodzaju sytuacja, że nie wystarczy na koncie pieniędzy, to może ilość pieniędzy na koncie zejść na sumę ujemną i w chwili pojawienia się jakichkolwiek środków, równają one taki debet.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)