Co warto zobaczyć w Krakowie?

Napisany przez dnia Sie 24, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Jeśli chodzi o ilość przyjmowanych każdego roku gości, wśród polskich miast prym na pewno wiedzie Kraków. Stolica Małopolski jest chętnie odwiedzana zarówno przez naszych rodaków, jak i obcokrajowców, a w rankingach najbardziej atrakcyjnych miast Starego Kontynentu zawsze plasuje się ścisłej czołówce. Trudno jednak się temu dziwić – zwłaszcza, kiedy pod uwagę weźmiemy to, ile atrakcji oferuje nam to królewskie miasto.

Zwiedzanie Krakowa nie może obejść się bez wizyty na Wawelu – kompleks zamkowy, który niegdyś był siedzibą polskich królów stanowi bezsprzecznie największą atrakcję tego miasta. Malowniczo położony nad Wisłą, jest miejscem spoczynku dawnych władców naszego kraju i niemym świadkiem najważniejszych wydarzeń w jego historii. Na Wawelu podziwiać można również przepiękną katedrę, będącą jednym z najważniejszych zabytków tak zwanego gotyku nadwiślańskiego, a ze wzgórza zamkowego roztacza się przepiękna panorama Krakowa.

4080442778_567546ca87_o (1)

Drugą z atrakcji Krakowa jest tamtejsze Stare Miasto – które wśród turystów z całego świata cieszy się opinią najpiękniejszego obiektu tego typu na Starym Kontynencie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim centralne miejsce krakowskiego Starego Miasta – należący do największych placów na świecie Rynek Główny. To właśnie zlokalizowany jest słynny Kościół Mariacki, z którego wieży co godzinę rozbrzmiewa znana wszystkim melodia krakowskiego hejnału, nieco od niego mniejszy, ale nie mniej urokliwy Kościół Świętego Wojciecha i cała masa ciekawych architektonicznie i cennych dla historii Polski kamienic, których rodowody sięgają nieraz nawet pięć stuleci wstecz. Wycieczki w Krakowie zawsze zatrzymują się przy jeszcze jednej atrakcji krakowskiego rynku – mowa tu rzecz jasna o sukiennicach, które stanowią jeden z najlepiej zachowanych europejskich zabytków architektury handlowej.

Na uwagę zasługują również krakowskie muzea – wśród których największym zainteresowaniem cieszy się na pewno posiadające bogate zbiory Muzeum Czartoryskich. Zwiedzający często odwiedzają również Muzeum Sztuki Współczesnej oraz liczne krakowskie teatry – w tym Teatr Stary.

4828024730_a0f8f5a878_b

Żaden przewodnik po Krakowie nie może też obejść się – bez opisu jednej z najpiękniejszych krakowskich dzielnic – Kazimierza. Dawniej stanowił on oddzielne miasto, zamieszkane przede wszystkim przed ludność żydowską, dziś zaś należy do atrakcji, które ściągają najwięcej turystów. Przepiękna zabudowa i bajkowy wręcz klimat sprawiają, że na krakowskim Kazimierzu możemy poczuć się, jakbyśmy trafili do innego świata.

Kiedy zaś zapragniemy odpocząć od miejskiego zgiełku – koniecznie powinniśmy udać się do któregoś z krakowskich parków. Najbardziej znane są na pewno okalające Stare Miasto planty, na których znaleźć można drzewa uznane za pomniki przyrody oraz ciągnące się wzdłuż Wisły bulwary.

Na tym jednak zwiedzanie stolicy Małopolski nie powinno się skończyć – warto odwiedzić chociażby którąś z krakowskich kawiarni i knajpek, które znane są ze swojego niepowtarzalnego, przesiąkniętego atmosferą tego magicznego miasta, klimatu.

 

źródło: krakow-zwiedzanie.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)