Coś się zepsuło. Co robić?

Napisany przez dnia Paź 19, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Coś się zepsuło. Co robić?

Wszelkie maszyny, nie tylko maszyny przemysłowe mają to do siebie, że czasem się psują. Nie zawsze oznacza to konieczność zakupu innej maszyny. Czasem uszkodzeniu ulegają jedynie poszczególne części. Co więcej producenci często zdają sobie sprawę ze słabych punktów produkowanych przez siebie maszyn i wypuszczają do nich części zamienne. Niekiedy do sprawnego działania maszyny konieczne jest użycie części, która cechuje się mniejszą trwałością. Niekiedy szybsze zużywanie się niektórych elementów jest skorelowane z większą ich eksploatacją.

Kiedy coś się psuje

Stało się nasza maszyna nie działa – podejrzewamy, że uszkodzeniu uległy przekładnie ślimakowe, lub przekładnie cykloidalne, które stanowią najbardziej eksploatowane części naszej maszyny. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Zakup całej nowej maszyny nie wchodzi w grę. Pochłonąłby zbyt wielką część naszego budżetu. Możemy spróbować oddać nasz sprzęt do naprawy, albo też zdiagnozować przyczynę, z powodu której on nie działa i spróbować wymienić części, które uległy uszkodzeniu. Jeżeli uszkodzona została przekładnia ślimakowa, możemy próbować ją naprawić. Kiedy jednak materiał, z którego jest wykonana, wyraźne się zużył, lepiej jest zainwestować w nowe, w pełni sprawne części.

1605687585_ce541a4326_o

W zależności od maszyny, której części uległy uszkodzeniu – użytkowanie jej pomimo naszych wątpliwości co do jej sprawności, może być dla nas mniej, lub bardziej niebezpieczne. Znacznie lepiej postępować według zasady, że kiedy zauważamy usterkę, staramy się ją naprawić. Jeżeli uznamy, że naprawa musi opierać się na wymianie poszczególnych elementów, zdecydujmy się na to. Kiedy będziemy wiedzieli jakie części maszyny nie działają sprawnie, będziemy mogli poszukać ich zamienników.

Wymieniamy części do maszyn przemysłowych.

Mamy do wyboru zarówno części oryginalne – jak i ich zamienniki. Wybór zależy od różnych czynników. Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretne rozwiązanie, warto udać się do specjalisty, który zajmuje się określonej kategorii sprzętem. Będzie nam on w stanie podpowiedzieć, co opłaca się nam bardziej. Czy szukanie oryginalnych części, czy ich zamienników. Często obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Każde z nich może nam pomóc naprawić naszą maszynę.

przekladnia slimakowa3

Warto pamiętać, że zamienniki części oryginalnych – nie muszą być wcale gorsze i mniej sprawne. Znalezienie zamienników, które spełnią nasze oczekiwania, może być jednak bardziej skomplikowane niż kupno oryginalnych części. Kiedy decydujemy się na oryginalne części, wiemy, że są one przeznaczone to tej konkretnej maszyny. Są do niej idealnie dopasowane i będą działać sprawnie. W przypadku części zamiennych należy szukać właściwych materiałów, albo podobnych części, które będzie można zamontować w danej maszynie. Musimy wiedzieć jak wybrać zamienniki dobrej jakości, żeby mieć pewność co do ich poprawnego działania. Kiedy nam się to uda, nie będziemy dostrzegać różnicy pomiędzy stosowaniem zamienników, a stosowaniem części oryginalnych. Zamienniki mogą być znacznie tańsze.

 

źródło: http://admech.pl/Produkty/Przek%C5%82adnie_Dynabox/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)