Czy warto stosować preparaty z mikroalgami?

Napisany przez dnia Gru 14, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Czy warto stosować preparaty z mikroalgami?

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stają się mikroalgi, do których należą między innymi popularne spirulina i chlorella. Powszechnie uważa się, że te rośliny są bardzo zdrowe i świetnie wpływają na urodę. Czy w rzeczywistości działanie tych alg na organizm człowieka jest takie korzystne? Czy warto stosować preparaty zawierające w składzie wyciągi ze spiruliny i chlorelli?

Mikroalgi są niewielkimi glonami, które zawierają zielony barwnik: chlorofil. Występują jedynie w czystych zbiornikach wodnych. Najpopularniejszymi przedstawicielami tej grupy są powszechnie znane chlorella i spirulina, które od tysięcy lat są spożywane przez ludy azjatyckie. Rośliny te mają właściwości prozdrowotne, uzupełniają dietę w cenne składniki odżywcze. Algi bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo korzystnie wpływają na organizm człowieka. Białko zawarte w mikroalgach jest bardzo wartościowe i dobrze przyswajalne, ponieważ zawiera aż 18 aminokwasów. Te małe roślinki są prawdziwym bogactwem witamin i minerałów.

Suplementy diety z chlorellą zawierają bardzo dużo białka i cennych witamin. Są źródłem witaminy B12, która bardzo rzadko występuje w roślinach. Chlorella zawiera mniej białka niż spirulina, ale bogatsza jest w mikroelementy. Cechuje się dużą zawartością chlorofilu, żelaza i kwasow nukleinowych. Skutecznie oczyszcza organizm z toksyn dzięki wysokiemu stężeniu chlorofilu, który pomaga usuwać metale ciężkie. Największe korzyści odniosą osoby stosujące te mikroalgi na czczo, nie ma jednak przeciwwskazań do spożywania ich w trakcie posiłków. Korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego, polecane są osobom pijącym alkohol i nałogowo palącym papierosy.

spirulinaWysokiej jakości spirulina – http://spirulina-sklep.com.pl/

Spirulina nie działa tak silnie odtruwająco jak chlorella, jednak ma działanie przeciwwirusowe. Skutecznie wzmacnia organizm i poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Zwalcza infekcje dużo skuteczniej niż popularne zioła. Białko zawarte w tej aldze zawiera aż 18 różnych aminokwasów, dlatego jest bardzo cenne i dobrze przyswajalne. Spirulina to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów.

Spirulina korzystnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie, poprawia wzrok i obniża poziom cholesterolu we krwi. Suplementy ze spiruliną z powodzeniem stosowane są u osób z nadwagą, ponieważ roślina przyspiesza pojawienie się uczucia sytości oraz jest bogata w składniki odżywcze potrzebne osobom na diecie. Największe korzyści można odnieść stosując jednocześnie suplementy diety zawierające spirulinę i chlorellę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)