Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego?

Napisany przez dnia Gru 15, 2014 w Informacje | 0 komentarzy

Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego?

Kredyty hipoteczne to w dzisiejszych czasach najpowszechniejsze sposoby finansowania zakupu wszelkiego typu nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest po prostu kredytem przyznawanym przez bank najczęściej na bardzo długi okres. Jest to przykład tradycyjnego kredytu długoterminowego na naszym rynku. Bez wątpienia większość ludzi nie może samodzielnie kupić domu czy mieszkania za własne środki. Kredyt hipoteczny to zazwyczaj idealne i jedyne rozwiązanie.

Kredyty hipoteczne zaciągane są zwykle pod hipotekę, która stanowi rodzaj zabezpieczenia dla banku. Przydzielane są na stosunkowo duże sumy pieniężne, dlatego właśnie banki najczęściej niezwykle dokładnie analizują zdolność kredytową osób ubiegających się o pieniądze na zakup domu, mieszkania lub też innej nieruchomości. Kredyty na nieruchomości przyznawane są zazwyczaj na bardzo długi czas, jednakże minimalny okres, na jaki można uzyskać kredyt hipoteczny to pięć lat.

Kredyty hipoteczne dzielą się na parę rodzajów. Najłatwiejszego podziału można dokonać ze względu na walutę. Wskazać można kredyt hipoteczny w złotych, przydzielany w rodzimej walucie, jak również walutowy, przyznawany w walucie obcej (tudzież do niej denominowany). W tych okolicznościach zadłużenie jest przeliczane na wybraną walutę, a oprocentowanie zależy od oprocentowania kredytów na rynkach międzynarodowych. Trzeba więc w tym przypadku pamiętać, iż wpływ na wysokość raty kredytowej zależy nie tylko od oprocentowania kredytu, a również kursów walutowych.

Zaciągając kredyt hipoteczny należy liczyć się z tym, że środki muszą zostać wydane na jeden konkretny cel, związany oczywiście z zakupem nieruchomości. Oczywiście starając się o kredyt tego typu należy pamiętać, że bardzo dużo zależy od naszej historii kredytowej. Banki mają swoje własne algorytmy, zgodnie z którymi oceniają swych klientów.
Okazuje się zatem, że w różnych bankach jedna osoba może uzyskać inną zdolność kredytową. Poszukując odpowiedniego kredytu dla siebie, warto zatem przeanalizować różne propozycje, które oferują nam banki. Oprócz tego warto korzystać z różnorakich dofinansowań, które zapewniane są m.in. przez państwo na zakup własnego mieszkania. Tego typu pomoc rządowa niekiedy okazuje się bardzo korzystna.

Świetnym podejściem jest znalezienie portali finansowych np. serwis finansowy finanse-newsy.net. Można na nich znaleźć interesujące informacje o pożyczkach hipotecznych. Idzie o takie rzeczy jak: realne oprocentowanie, koszty czy warunki umowy. Nade wszystko sprawdzając tego typu portale można zdobyć informacje ile zapłacimy za kredyt. Wszystkie wiadomości zazwyczaj są zamieszczane w zestawieniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)