Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Napisany przez dnia Sty 23, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Marzymy o własnym mieszkaniu i w końcu spełnia się nasze marzenie. Mamy wymarzone swoje cztery ściany. Teraz pozostaje tylko aranżacja mieszkania. Wystrój wnętrz możemy urządzić sami. Lecz może również zrobić to za nas projektant wnętrz. Warto skorzystać z jego pomocy. Gdyż nie chodzi przecież tylko o to, by poustawiać meble i sprzęty pod ścianami.

Lecz głównie o to, byśmy czuli się dobrze w naszym  mieszkaniu. By panował w nim wspaniały nastrój i klimat. I aby wszystkie pomieszczenia były urządzone funkcjonalnie, a całość wyglądała bardzo estetycznie. Projektant wnętrz jest w stanie stworzyć dla nas taką przestrzeń. Gdyż jest to człowiek posiadający staranne wykształcenie, zazwyczaj bogate doświadczenie, a co najważniejsze zmysł artystyczny. Oczywiście nie będzie tak, że nie będziemy mieli wpływu na projekt. Będziemy mieli wielki wpływ. W przypadku rozbieżności naszej wizji z pomysłem projektanta zostaną naniesione zmiany we wstępnym projekcie. Projektant wnętrz z dobrej firmy, jak np. Orange Studio z Krakowa, z pewnością weźmie pod uwagę wszystkie nasze sugestie.

Ponadto przy pomocy fachowca mamy możliwość wcześniejszej wizualizacji wnętrz naszego mieszkania. Taka wizualizacja, czyli wcześniejsze obejrzenie zaplanowanego wnętrza ma duże znaczenie. Ponieważ jest w stanie zapobiec wielu ewentualnym pomyłkom, a co za tym idzie dodatkowym wydatkom, gdyby się nagle nam odmieniło i chcielibyśmy zburzyć ściankę, czy postawić np. barek. Bardzo często projektowanie wnętrz jest również pasją dla osób kończących stosowne studia, o kierunku projektowanie i aranżacja wnętrz. Choć obydwa kierunki są podobne, lecz jednak różnią się od siebie. Projektant wnętrz ma za zadanie stworzenie projektu, który będzie, jak najlepszym rozwiązaniem w naszym konkretnym przypadku. Ma możliwość stworzenia projektu, który zakłada zmiany, jak np. dostawienie, bądź zburzenie ścianek w naszym lokalu mieszkaniowym. To on stwarza wizualizację na płycie komputera, którą może modyfikować po konsultacji z klientem. Projektant wnętrz dozoruje także wszystkim pracom przebiegającym w budynku. Z kolei aranżacja mieszkania, to sprawa dekoratora wnętrz.

Choć czasem zdarza się, że projektant i dekorator wnętrz, czyli człowiek odpowiedzialny za aranżację naszego mieszkania może być jedną i tą samą osobą. Najczęściej jednak bywa tak, że aranżacja pomieszczeń spoczywa w rękach innej osoby niż projektowanie. Przy aranżacji pomieszczeń konieczne jest zdecydowanie, w jakim stylu ma być urządzone nasze mieszkanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)