Finansowanie zakupu nieruchomości

Napisany przez dnia Lip 20, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Finansowanie zakupu nieruchomości

Finansowanie zakupu nieruchomości wymaga posiadania pieniędzy. Warto, jednak pamiętać że nie zawsze musimy posiadać pełną kwotę w gotówce. Jeśli mamy jakieś 20 lub 30% wartości obiektu, który chcemy nabyć możemy starać się o udzielenie kredytu hipotecznego.

Tego typu rozwiązanie jest obecnie bardzo często wykorzystywane ze względu na zliberalizowane podejście banku do klientów. Jeżeli, jednak nie stać nas na kredyt powinniśmy zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Jedną z nich jest leasing odwrócony. Jeśli więc posiadamy inną nieruchomość, której nie chcemy się pozbywać możemy wziąć kredyt pod jej hipotekę lub zdecydować się na tak zwany leasing odwrócony czyli przekazanie naszej nieruchomości w zamian za gotówkę firmie leasingowej.

rynek nieruchomościOczywiście nie tracimy do niej prawa, ponieważ spłacamy ją w ratach leasingowych. Powyższe rozwiązanie preferują, jednak przedsiębiorcy ze względu na wysoka opłacalność. W kwestii zakupu na kredyt warto wspomnieć również że bardzo ważne jest przeznaczenie nieruchomości. Bank interesuje się tym czy kupujemy lokal użytkowy czy budynek mieszkalny i w jaki sposób będzie on wykorzystywany. Jeśli na przykład chcemy kupić mieszkanie na wynajem zasady przyznania kredytu będą całkiem inne niż w przypadku zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych. Jak widać sposobów finansowania zakupu nieruchomości jest wiele.

Powinniśmy więc decydować się wyłącznie na te, z którymi będziemy w stanie sobie poradzić. Jeśli więc mam wątpliwości czy będziemy w stanie utrzymać leasing powinniśmy postawić na kredyt. Warto wspomnieć również, że nieruchomości należą do sektora najlepiej kredytowanych. Związane jest to przede wszystkim małym ryzykiem. Nawet jeśli kredytobiorca nie będzie spłaca zaciągniętego kredytu bank może skonfiskować jego nieruchomość i jej sprzedażą pokryć koszta kredytu. Oczywiście do takich sytuacji dopuszczamy bardzo rzadko, jednak nie można zaprzeczyć, że od czasu do czasu rzeczywiście się zdarzają. W większości przypadków spowodowane jest to problemami zawodowymi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)