Gdzie naprawiać samochód?

Napisany przez dnia Cze 24, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Gdzie naprawiać samochód?

Dzisiejsza motoryzacja nie jest już tak bezawaryjna jak kiedyś. Samochody psują się bardzo często, a naprawa samochodów nie jest tania. Szczególnie tych najnowszych modeli.
Zdarza się również, że nie każdy mechanik samochodowy będzie w stanie dokonać naprawy naszego pojazdu. Ich konstrukcja jest bardzo skomplikowana w porównaniu do pojazdów produkowanych jeszcze kilkanaście lat temu.

Głównym powodem awaryjności i problemów ze znalezieniem odpowiedniego fachowca, który poradzi sobie z usterkami naszego samochodu to wszechobecna elektronika. Dzisiejsze samochody są w bardzo dużym stopniu zautomatyzowane. Znajduje się w nich masa czujników, przełączników, przewodów, które mają za zadanie ułatwiać kierowcy korzystanie z samochodu. W rzeczywistości jest tak dopóki samochód posiada gwarancję producenta. Zazwyczaj po jej zakończeniu, okres bezawaryjnej jazdy również się kończy.
Naprawy naszego samochodu możemy dokonać w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów danego producenta, którego pojazd posiadamy. Ceny zazwyczaj są tam na bardzo wysokim poziomie. Nie zawsze cena jest adekwatna, do jakości usługi nam tam oferowanej. Czasami lepszym rozwiązaniem może być znalezienie fachowca, który posiada swój własny warsztat. Nie zawsze budzą one w nas zaufanie. Często są to warsztaty przydomowe, w garażach nie do końca przystosowanych do świadczenia takich usług.

junk-car-1

źródło: http://akropolnaprawy.pl/

Jeżeli szukamy warsztatu innego niż ASO, to warto poszukać osoby, która specjalizuje się w naprawie jednej konkretnej marki pojazdów. Taka osoba jest w miarę na bieżąco ze wszystkimi możliwymi usterkami, jakie mogą nas spotkać podczas użytkowania pojazdu. Nierzadko tacy fachowcy posiadają specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, stosowany również w autoryzowanych stacjach obsługi danej marki. Ceny usług oferowanych przez mechaników niepracujących w ASO są zazwyczaj dużo niższe. Jakość oferowanych przez nich usług wcale nie musi odbiegać od autoryzowanej stacji. Często wręcz przewyższa ich usługi. Podstawa to jednak znaleźć odpowiedniego fachowca, który zna się na rzeczy. Ważne żeby nie był to kolejny wymieniacz, który zamiast dokonywać naprawy, decyduje się na wymianę elementów. Często się zdarza, że naprawa mogła nas mniej kosztować, bo element, który został wymieniony, mógł być przez mechanika w jakiś sposób naprawiony i przywrócony do życia. Oczywiście nie mówimy tu o naprawach, które mogłyby zagrażać życiu i bezpieczeństwie człowieka, jednak niektóre elementy na przykład wnętrza pojazdu można poddać naprawie, renowacji.
Każdy właściciel samochodu powinien rozejrzeć się w swojej okolicy za dobrym fachowcem. Jeżeli nasz pojazd nie jest już na gwarancji producenta, tym bardziej jest to wskazane. Jeżeli znajdziemy specjalistę od naszej marki pojazdu, to auto naprawa nie będzie musiała być dla nas bardzo kosztowna. Wiele zależy od marki i modelu samochodu, jakiego jesteśmy użytkownikami, zawsze jednak koszt usług oferowanych przez prywatne warsztaty w porównaniu do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, będzie dla nas niższy. Warto mieć to na uwadze. Nie zawsze droższe znaczy lepsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)