Internet i technika

Napisany przez dnia Lip 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Internet i technika

Każdy z nas z pewnością korzystał kiedyś z usług internetowych. W zależności od potrzeb wchodziliśmy na poszczególne strony, aby zaczerpnąć wiedzy w interesującym lub potrzebnym nam temacie, oglądaliśmy filmy i filmiki online, przebywaliśmy na portalach społecznosciowych takich jak nasza-klasa lub facebook, czy też zwyczajnie surfowaliśmy po Internecie.


Większość osób ma do niego dostęp poprzez komputery, notebooki czy inne laptopy. Dzisiejsza technologia jednak rozwinęła się do już do tego stopnia, że jesteśmy w stanie dostać się na poszczególne adresy sieciowe nie tylko za pomocą tych standardowych urządzeń. Dzięki postępowi możliwość korzystania z Internetu można pozyskać za pomocą telefonów komórkowych. Jest to niezwykle praktyczne, gdyż w momencie, gdy jesteśmy poza domem i normalnie nie mielibyśmy połączenia z Internetem, a potrzebujemy dostać się na pocztę, czy też sprawdzić niezwykle ważną dla nas rzecz. W zależności od modelu telefonu jesteśmy w pewien sposób ograniczeni jeżeli chodzi o Internet. Bywają modele, które już są bardzo nowoczesne i niezwykle zaawansowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostać się do każdej strony internetowej bez zbędnych komplikacji. Istnieją jednak modele, które posiadają dostęp tylko do niektórych stron witryny sieci web, gdyż ich funkcje są ograniczone, a pamięć zwyczajnie za mała. Najczęściej nasz dostęp jest ograniczony z takich telefonów do stron internetowych, na których można obejrzeć ciekawe filmy czy też bajki. Nie mniej jednak w dzisiejszych czasach telefony, które wchodzą na rynek posiadają raczej dostęp już do wszystkich elementów sieci internetowych.

W zależności od rodzaju telefonu jest nam łatwiej lub trudniej poruszać się po danej stronie. Jeśli posiadamy telefon z dotykowym wyświetlaczem warto dodać, że korzystanie z Internetu staje się wtedy o wiele łatwiejsze i bardziej praktyczne. Komórki, gdzie widnieje taki dostęp do Internetu najczęściej są używane we wszelkiego rodzaju firmach i przedsięwzięciach. Nigdy nie wiadomo, czy nie zajdzie potrzeba, aby koniecznie sprawdzić pocztę e-mail w celu pozyskania klienta lub zaakceptowania ważnej umowy. W momencie, gdy nie mamy dostępu do Internetu poprzez tradycyjny sprzęt komputerowy telefony okazują się doskonałym rozwiązaniem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.3/10 (21 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)