Jak zakwalifikować się do turnieju pokerowego?

Napisany przez dnia Cze 16, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Jak zakwalifikować się do turnieju pokerowego?

Gracze na poważnie zainteresowani grą w pokera prędzej czy później zechcą spróbować swoich sił w turnieju. Odbywają się one na okrągło przez cały rok, zarówno w internecie, jak i w naziemnych poker roomach. Jak się na takie zawody dostać?
Generalnie turnieje pokerowe są ogólnodostępne. To znaczy, że teoretycznie każdy zainteresowany udziałem w rozgrywkach może dołączyć do grupy graczy rywalizujących o główną nagrodę. Ale w rzeczywistości nie jest to aż tak proste. Organizator turnieju nie może wprawdzie odmówić chętnym udziału, jednak ma prawo postawić określone warunki upoważniające do wzięcia udziału w imprezie. Są na przykład turnieje specjalne, przygotowywane dla określonej grupy zawodników, np. seniorów lub kobiet, albo turnieje zamknięte dla zaproszonej paczki znajomych. Takie imprezy są jednak stosunkowo rzadkie – większość rozgrywek to zawody otwarte i jedynym wymogiem jest osiągnięcie pełnoletności.

turnieje-pokeroweTo jednak nie oznacza, że zawsze dostaniemy się na wymarzony turniej. Zasady gry w pokera są takie, że siadając do stolika musimy dysponować określoną sumą pieniędzy. W turniejach jest to wpisowe, którego wysokość ustala organizator. I zawsze tam, gdzie pula nagród jest najwyższa, wymagane wpisowe jest bardzo wysokie. Jeśli kogoś na taki wydatek stać, jest oczywiście wpisywany na listę zawodników. Większość jednak stara się o wejściówkę na turniej dzięki biorąc udział w eliminacjach.

Jak to wygląda? Przed każdym dużym turniejem odbywają się tak zwane satelity. To właśnie turnieje kwalifikacyjne, podczas których wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy następnie będą walczyć o finałowy stolik i główną wygraną. Przy turniejach satelitach nie jest wymagane wysokie wpisowe, czasami nawet tego typu rozgrywki organizowane są za darmo, nie walczy się bowiem o pieniądze, ale o bilet wstępu na prestiżowe zawody.

A jeśli nie interesują nas wielkie turnieje, tylko chcemy po prostu “na szybko” zmierzyć się z innymi zawodnikami? W takim przypadku wystarczy znaleźć mały turniej online albo samemu zainicjować rozgrywki, zapraszając do nich swoich znajomych. Każdy internetowy pokój gier karcianych udostępnia podobne rozgrywki, choć warto pamiętać, że na turnieje z większą pulą nagród zazwyczaj trzeba się zapisać z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Chętnych na rozgrywki jest więcej niż miejsc przy stolikach, dlatego konieczna jest rezerwacja miejsca – na wiele turniejów zapisy są możliwe tylko przez kilkanaście minut po otwarciu listy.

Zainteresowały Cię turnieje pokerowe? Więcej przeczytasz na pl.pokerbreak.net/turnieje-pokerowe, czyli w jednym z najlepszych serwisów pokerowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)