Jak zaoszczędzić na spłacaniu kredytów bankowych?

Napisany przez dnia Lip 15, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Jak zaoszczędzić na spłacaniu kredytów bankowych?

Bardzo dobrym pomysłem bywa na pewno kredyt gotówkowy, który jest dość prosto zdobyć. Banki każdego typu bardzo donośnie reklamują swe oferty w tym aspekcie, bo orientują się jak kredyty gotówkowe są aktualnie popularne. Suma pieniędzy, którą określony bank zechce nam pożyczyć jest zależna głównie od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Ta natomiast jest rezultatem naszych dochodów netto oraz tego czy posiadamy jakiekolwiek inne długi. Taka procedura określania naszej zdolności kredytowej zwykle jest bardzo prosta i szybka.

Także decyzja dotycząca tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w niedługim czasie od momentu wnioskowania o taki kredyt. Natomiast pieniądze trafiają na nasze konto niemal natychmiast. W wypadku większości kredytów nie ma wymogu przedstawiania żadnych zabezpieczeń, oprócz rzecz jasna tych w których konieczne jest poręczenie osoby trzeciej.

Jeżeli jedynie wypełnimy określone warunki to możemy starać się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że kredyty gotówkowe udzielane są na stosunkowo krótkie okresy czasu. Zwykle termin taki nie wykracza poza dwa lata, choć trafiają się pożyczki na parę miesięcy lub osiem lat. Co więcej dobrze jest zwrócić uwagę na to, że tego typu kredyt można dostać na każdy cel. Oczywiście tak łatwe dostanie pieniędzy i to często unikając przedstawiania jakiegokolwiek typu zabezpieczeń, ma swoje wady. W tymże przypadku jest to zapewne niezwykle wysokie oprocentowanie kwoty przyznanego kredytu. W dużej części przypadków jest to nawet około 20 procent w ciągu roku. Mnóstwo osób decyduje się jednakże na taki wydatek widząc w tym więcej plusów.

Bardzo często zdarza się sytuacja, iż zostajemy zaskoczeni przez jakieś niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie również najzwyczajniej nie mamy żadnych konkretnych oszczędności, które możemy przeznaczyć na kupno nowszego auta czy przykładowo na odnowienie mieszkania. W którejkolwiek z tychże sytuacji jednakże mamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który w dzisiejszych czasach znajduje się w ofercie każdego banku. Pomimo, że wiele ludzi wciąż nie ufa takim instytucjom finansowym to jednak jest to nierzadko najlepsze rozwiązanie. Trzeba jedynie pamiętać by pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Przed tym jak rozpoczniemy proces starania się o kredyt powinniśmy obliczyć ile jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć z budżetu domowego na zapłatę raty kredytu. W taki sposób unikniemy wszelkich nieprzyjemnych konsekwencji nieoddawania długów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)