Jakie ograniczenia w stosunku do kredytów gotówkowych na nas czekają?

Napisany przez dnia Paź 7, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Jakie ograniczenia w stosunku do kredytów gotówkowych na nas czekają?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapewne kredyt gotówkowy, który jest dość łatwy do zdobycia. Banki wszelkiego typu niezwykle donośnie promują swoje oferty w tymże aspekcie, bo orientują się w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są teraz popularne. Kwota, którą określony bank zechce nam pożyczyć jest zależna przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej. Ta z kolei jest wynikiem tego jakie generujemy dochody netto i tego czy posiadamy jakieś inne długi. Takiego rodzaju procedura określania naszej zdolności kredytowej zwykle jest bardzo łatwa i szybka.

Także decyzja dotycząca tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w krótkim czasie od złożenia wniosku. Natomiast pieniądze trafiają na nasze konto niemalże od razu. W przypadku większości kredytów nie ma potrzeby przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, oprócz naturalnie takich w których niezbędne jest poręczenie osoby trzeciej.

Gdy tylko wypełnimy określone warunki to możemy starać się o tani kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkowo bardzo charakterystyczne jest to, że kredyty gotówkowe udzielane są na dość niedługie okresy czasu. Najczęściej okres taki nie przekracza dwóch lat, chociaż trafiają się pożyczki na parę miesięcy lub kilka lat. Dodatkowo dobrze jest zaznaczyć, że tego rodzaju kredyt możemy zaciągnąć na każdy cel. Naturalnie tak łatwe zdobycie pieniędzy i to nierzadko unikając przedstawiania jakiegokolwiek rodzaju zabezpieczeń, musi mieć swoje wady. W tymże przypadku jest to z pewnością bardzo duże oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W większości przypadków bywa to nawet około 20 procent w skali roku. Bardzo dużo ludzi decyduje się jednak na taki wydatek dostrzegając w tym większą ilość zalet.

Niejednokrotnie przytrafia się sytuacja, iż bywamy zaskakiwani przez jakieś nagłe wydatki. Często również najzwyczajniej nie mamy jakichkolwiek konkretnych oszczędności, które moglibyśmy wydać na zakup sprawnego auta lub przykładowo na odnowienie mieszkania. W jakiejkolwiek z tychże sytuacji jednak mamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który w dzisiejszych czasach znajduje się w ofercie wszystkich banków. Mimo, że wiele osób nadal nie ufa takim instytucjom finansowym to jednak jest to często najlepsze rozwiązanie. Należy tylko pamiętać by pożyczać takie kwoty pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Przed tym jak zaczniemy starać się o kredyt trzeba obliczyć ile jesteśmy w stanie każdego miesiąca przeznaczyć z naszych dochodów na spłatę raty kredytu. W ten sposób będziemy mogli uniknąć wszelkich niemiłych następstw nieoddawania pożyczonych pieniędzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)