Koniec stania w korkach

Napisany przez dnia Lip 7, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Koniec stania w korkach

Duże zagęszczenie ruchu samochodowego, zwłaszcza w miastach, to obok rosnących cen paliwa i stale zaostrzanych przepisów ruchu drogowego jeden z najpoważniejszych problemów z jakimi musi się borykać każdy niemal kierowca. Coraz większa ilość aut na drodze powoduje, że w godzinach szczytu, czyli w czasie kiedy większość ludzi jedzie lub wraca z pracy, podróż samochodem zamienia się w prawdziwą gehennę.

Co prawda władze większych miast od lat starają się walczyć o zwiększenie przepustowości dróg, ale ich działania (polegające głównie na promocji nieefektywnego transportu publicznego) wydają się co najmniej mało skuteczne. Korki nie tylko nie znikają, ale wręcz można odnieść wrażenie, że z każdym rokiem stają się coraz większe i bardziej uciążliwe.

scooter-chicas
W obecnej sytuacji najlepszym sposobem, na oszczędzenie sobie stania w korkach, wydaje się być zrezygnowanie z samochodu i przesiadka na rower lub skuter.  Pierwsze rozwiązanie ma jednak swoje wady i mogą sobie na nie pozwolić wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu i kondycji, które jednocześnie mają możliwość zmycia z siebie trudów podróży w pracy. Pozostałym pozostaje już tylko zakup skutera.

914012168_5731fdb672_b

Obrazek: http://maxmoto.pl/skutery-zipp,p38.html

Ten niewielki jednoślad pozwoli nie tylko dostać się na miejsce z zadowalającą prędkością, ale dodatkowo uchroni przed stratą czasu jaką jest stanie w korku. Zwinność pojazdów tego typu pozwala bowiem na bezproblemowe przemieszczenie się pomiędzy stojącymi samochodami, dokładnie tak jak robią to motocykliści. Przewaga nad motocyklem tkwi jednak w większym bezpieczeństwie jazdy i co ważne mniejszym ryzyku urwania komuś lusterka (mniejsze gabaryty) podczas jazdy “środkowym pasem”. Do jednej z największych zalet skuterów należy też mały apetyt na paliwo, który oscyluje w granicach 3 litrów na 100 kilometrów. W porównaniu do paliwożernych samochodów, które potrafią zrujnować podczas jazdy w cyklu miejskim, oszczędności będą zatem niesamowite.
Do najpopularniejszych maszyn dostępnych na polskim rynku można zaliczyć głównie skutery Romet, oraz skutery Zipp.

Niektóre sklepy, a zwłaszcza markety, oferują również swoim klientom mniej znane marki pochodzące głownie z Chin. Wschodnie jednoślady mają wprawdzie liczne grono zwolenników, chwalących przede wszystkim niską cenę, ale ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Można wprawdzie trafić na przyzwoitą maszynę wyprodukowaną w kraju środka, trzeba jednak pamiętać, że na zakup potrzebna będzie większa kwota.

Decydując się na zakup skutera trzeba również pamiętać o zaopatrzeniu w odpowiedni kask. Pamiętać należy, że chociaż jazda skuterem nie jest tak niebezpieczna jak np, prowadzenie motocykla, to jednak warto zaopatrzyć się produkt markowy, który zapewni odpowiednią ochronę w razie ewentualnej wywrotki. Ze znalezieniem właściwego sprzętu nie powinno być problemu, ponieważ rynek nasycony jest tego typu sprzętem. W pierwszym lepszym sklepie z motorami można już znaleźć szeroki wybór od kasków odpowiednich na harleya po kaski dla dzieci. Na tych ostatnich wyjątkowo nie powinno się oszczędzać.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)