Linkowanie stron

Napisany przez dnia Cze 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Linkowanie stron

Obecnie pozycjonowanie stron należy do najbardziej efektywnych form reklamy, jaka została kiedykolwiek wymyślona. To wynika stąd, że koszty pozycjonowania stron internetowych są w zdecydowany sposób niższe od tradycyjnych form reklam, a przy tym w głównej mierze trafiają do właściwego adresata, czyli do osoby zainteresowanej określonym produktem bądź usługą. Inaczej jest w wypadku tradycyjnej formy reklamy, gdzie adresat bywa przeważnie przypadkowy, co obniża jej skuteczność, jednocześnie podwyższając poniesione koszty.


Ostatnio coraz większe znaczenie ma fakt, że serwisy internetowe firm, które pojawiają się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, gdyż są postrzegane jako bardziej zaufane. A to wpływa na podniesienie wartości marki czy produktu, zaś klienci znacznie lepiej traktują takie oferty. Powodem tego może być to, że użytkownicy internetu, znając bardzo dobrze wartość marki Google, podświadomie mogą przyznawać wyższą wartość tym propozycjom, które mają wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Tak więc pozycjonowanie zapewnia w zdecydowany sposób zwiększenie potencjalnych klientów odwiedzających stronę internetową, a także pozyskuje zaufanie klienta do przedstawionej oferty. Dokonując wyboru firmy, która zajmie się w profesjonalny sposób pozycjonowaniem, należy się kierować jej efektywnością, doświadczeniem, posiadanymi przez nią narzędziami, czyli dobrze jest, jeśli ma autorskie rozwiązania czy też wartościowe zaplecze powiązane w odpowiedni sposób z katalogami oraz umiejętność linkowania. Poza tym liczy się obsługa, cena, a także portfolio, dzięki któremu można sprawdzić dokonania takiej firmy.

Należy także pamiętać, że pozycjonowania stron internetowych podlega systematycznym zmianom, czyli musi dostosowywać do zachodzących zmian, jakie pojawiają się w zasadach indeksacji stron w wyszukiwarce. Inaczej mówiąc, to, co jeszcze niedawno odnosiło efekty, dzisiaj już tak nie musi być. Tak przykładowo było w przypadku stosowania SWL, który ma coraz mniejszą skuteczność przy linkowaniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.3/10 (33 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)