Malowanie ścian

Napisany przez dnia Kwi 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Malowanie ścian

Malowanie ścian naszych mieszkań to praca niezbyt trudna. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką metodę malowania wybieramy. Jeśli decydujemy się na malowanie wałkiem – tradycyjne nakładanie farby wówczas taką pracę możemy wykonać sami, nawet jeżeli nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia. Jeżeli jednak obawiamy się tego, że pomalujemy ściany niezbyt dokładnie, nie wiemy, od czego zacząć taką pracę wówczas bezpieczniej będzie zatrudnić malarza, który pomaluje nam ściany mieszkania – wszystko oczywiście za określoną opłatę.


Niestety nie zawsze jest tak, że wystarczy jedynie pomalować różne ściany. Niektóre ściany w naszych domach nie są różne, konieczne jest wykonanie różnych prac związanych z wyrównywaniem i gładzeniem ścian – tylko takie ściany wyglądają ładnie, tylko takie można pomalować w odpowiedni sposób a farba rozkładana jest równomiernie. Czasami więc takie prace przygotowawcze do malowania trwają przez dłuższy czas – nawet kilka dni. Dopiero, gdy zostaną wykonane możemy zacząć malować ściany, nakładać farbę. Zazwyczaj ściany malujemy kilkakrotnie – na przykład dwa razy po to, by kolor był intensywny a farba nałożona równo. Znaczenie ma również rodzaj farby a także jej kolor. Możemy zdecydować się na malowanie farbą olejną, akrylową czy inną – tu wybór jest duży. Przed malowaniem musimy zabezpieczyć podłogi czy ewentualne meble i inne rzeczy znajdujące się w pokoju. Jeżeli malujemy mieszkanie bardzo prawdopodobne jest, że pobrudzimy farbą rzeczy znajdujące się wokół – nawet jeżeli malujemy wałkiem. Dlatego też konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do takiej pracy związanej z malowaniem.

Musimy zatroszczyć się o odpowiednie sprzęty, wałki, pędzle, czasami drabinę, odzież ochronną a także taśmy zabezpieczające oraz folie. Niemal każdy mężczyzna wie, jak malować. Malowanie ścian nie sprawia mu żadnych problemów. Dlatego też zdecydowana większość z nas samemu maluje ściany w swoim domu – z różnym skutkiem, często satysfakcjonującym nas. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pomalować ściany w naszym mieszkaniu, że efekt jest zadowalający.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.9/10 (29 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)