Na co zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego, nowego mieszkania?

Napisany przez dnia Lip 7, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego, nowego mieszkania?

Kupno własnego mieszkania zawsze się wiąże z poważną życiową decyzją. A ta wcale nie jest taka łatwa. Musimy się bowiem zdecydować na jakąś konkretną lokalizację (centrum lub obrzeża miasta), na metraż (który najczęściej jest uzależniony od zasobności naszego portfela), czy też na zaproponowany przez dewelopera projekt rozstawienia pokoi. I chociaż rynek mieszkań jest olbrzymi, a ofert nieruchomości dostępnych od ręki całe mnóstwo, to i tak zakup wymarzonego mieszkania to powód do radości ale także i stresu.

Mieszkanie bowiem kosztuje i to wcale niemało. Nowe mieszkania w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu, cenowo dorównują tym położonym w miastach zachodniej Europy. Przekonaj się odwiedzając portal ogłoszeniowy www.taniemieszkania.pl . Dla większości z nas zakup mieszkania wiąże się więc z koniecznością zaciągnięcia jakiegoś zobowiązania – kredytu w banku, zakładzie pracy czy pożyczki u rodziny.

Dlatego zanim się zdecydujemy na wybór konkretnej nieruchomości warto sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Czy pasuje mi sąsiedztwo mojego przyszłego mieszkania? Czy podoba mi się dzielnica i ulica, przy której jest położone?
2. Jak wygląda do niego dojazd? Czy drogi zostały już wybudowane, czy może są dopiero w trakcie realizacji albo w ogóle w planach ?
3. Ile czasu z nowego mieszkania będzie mi zajmować dojazd do pracy? Czy sprzyja temu lokalna infrastruktura – dojeżdżają tutaj bez problemu tramwaje, autobusy lub trolejbusy?
4. Czy w pobliżu znajdują się obiekty użyteczności publicznej takie, jak: szkoła, przedszkole, żłobek, praktyka lekarza rodzinnego itp.?
5. Czy gdzieś niedaleko da się zrobić chociaż podstawowe zakupy spożywcze, czy trzeba jechać gdzieś do oddalonego supermarketu?
6. Czy na osiedlu przewidziano jakieś zielone skwery i miejsca zabawy dla dzieci?
7. Czy jeśli przybędzie ci samochodów, znajdziesz gdzieś jakieś miejsce parkingowe?
8. Czy podoba ci się widok, który roztacza się z twoich być może przyszłych okien?
9. Czy w pobliżu nie ma obiektów uciążliwych takich, jak np. zakłady naprawy samochodów, zakłady produkcyjne itp.
10. I wreszcie – co ci podpowiada intuicja? Co czujesz, gdy patrzysz na swoje przyszłe mieszkanie? Masz poczucie, że to jest właśnie “to” czy może raczej czujesz, że jeszcze trzeba szukać dalej?

Warto rozważyć wymienione powyżej kwestie. Oczywiście powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich zagadnień wartych przemyślenia. Dlatego też dobrze popytać ludzi, którzy swoje wymarzone mieszkanie już kupili. Ich wiedza w tym temacie może okazać się bezcenna.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)