Analiza ofert kredytów hipotecznych

Napisany przez dnia Cze 17, 2014 w Informacje | 0 komentarzy

Analiza ofert kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne to w dzisiejszych czasach najpowszechniejsze metody finansowania kupna różnego typu nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest typowym kredytem przydzielanym przez bank zazwyczaj na bardzo wiele lat. Zalicza się go do najbardziej popularnych kredytów długoterminowych. Bez wątpienia wielu z nas nie może samodzielnie kupić domu czy mieszkania za własne pieniądze. Kredyt hipoteczny to bardzo często najlepsze i jedyne rozwiązanie.

Kredyty hipoteczne są zazwyczaj zabezpieczane przez hipotekę, stąd właśnie ich nazwa. Przyznawane są na stosunkowo duże sumy pieniężne, z tego powodu banki zazwyczaj bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową ludzi ubiegających się o pieniądze na zakup domu, mieszkania lub też innej nieruchomości. Kredyty na nieruchomości przydzielane są zwykle na bardzo wiele lat, niemniej minimalny okres, na który można zaciągnąć kredyt hipoteczny to pięć lat.

Kredyty hipoteczne można podzielić na parę rodzajów. Zwykle dzieli się je ze względu na walutę kredytu. Wyróżniamy więc kredyt hipoteczny w złotówkach, zaciągany w rodzimej walucie, jak również walutowy, zaciągany w walucie obcej (tudzież do niej denominowany). W tym przypadku zadłużenie jest przeliczane na obcą walutę, zaś oprocentowanie zależy od oprocentowania kredytów na rynkach międzynarodowych. Należy zatem w tym przypadku pamiętać, iż wpływ na wysokość raty kredytowej zależy zarówno od oprocentowania kredytu, a także kursów walutowych.

Jak podaje serwis Mój portfel, starając się o kredyt hipoteczny musimy pamiętać o tym, iż pieniądze muszą być wydane na jeden wybrany cel, powiązany oczywiście z zakupem nieruchomości. Z pewnością w sytuacji kredytów hipotecznych niezwykle duże znaczenie ma nasza zdolność kredytowa. Każdy bank analizuje zdolność kredytową klientów według swoich własnych algorytmów.

Okazuje się często, że w kilku bankach ta sama osoba może mieć inną zdolność kredytową. Poszukując właściwego kredytu dla siebie, powinniśmy zatem przeanalizować różne propozycje, które zapewniają nam nam banki. Dodatkowo trzeba korzystać z różnorodnych dofinansowań, które zapewniane są m.in. przez państwo na zakup pierwszego mieszkania. Tego typu programy rządowe niekiedy okazują się bardzo korzystne.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie stron internetowych. Można na nich natknąć się na ciekawe informacje o kredytach hipotecznych. Chodzi m.in. o takie tematy jak: rzeczywiste oprocentowanie, koszty czy inne warunki umowy. Co najważniejsze sprawdzając tego rodzaju portale można posiąść wiedzę ile zapłacimy za kredyt mieszkaniowy. Większość fakty zazwyczaj są publikowane w analizach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)