Pobierowo fenomenem gminy Rewal

Napisany przez dnia Mar 2, 2012 w Informacje | 0 komentarzy

Pobierowo fenomenem gminy Rewal

Pobierowo zajmuje czołowe miejsce na mapie najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża i jest absolutnie numerem jeden jeśli chodzi o gminę Rewal.

Ludność Pobierowa stanowi kilkaset osób.  Kiedyś osoby zamieszkujące Pobierowo i okolice żyły głównie  z rybołówstwa, dzisiaj z wynajmu miejsc noclegowych, choć nie tylko. Miejscowość jest obszerna, poza sezonem wygląda na raczej pustą, w sezonie wakacyjnym to swego rodzaju oblężenie nadmorskiej twierdzy.

Ciężar turystyczny sukcesywnie się jednak wyrównuje i przenosi w miesiące zimowe głównie za sprawą dopasowującej się do potrzeb bazy noclegowej. Dzisiaj pensjonaty i hotele w Pobierowie w większości dostosowane są do przyjęcia wczasowiczów niezależnie od pogody dysponując basenami i zapleczem SPA oraz Wellness.

Co decyduje o tak wielkiej popularności Pobierowa?

Dlaczego właśnie tutaj najbardziej rozwinęła się baza noclegowa w gminie Rewal mimo iż pozostałe miejscowości tego regionu wydają się być niemniej atrakcyjne.
Każdy kurort tworzy nie tylko krajobraz, czy ukształtowanie terenu oraz naturalne atrakcje i bogactwa lecz również społeczność, ludzie i ich mentalność. Daje się to wyczuć w Pobierowie gdzie ogromna gościnność oraz wspaniałe podejście do klienta urzeczywistniane przez restauratorów i właścicieli hoteli i pensjonatów sprawia iż tworzy się bardzo przyjazny klimat. Ponadto świetnie rozwinęła się cała infrastruktura turystyczna w którą masę pieniędzy wpompowały władze gminy Rewal stawiając na Pobierowo jako na kurort numer jeden.

Już dzisiaj widać efekty nawet nie przyjeżdżając do Pobierowa a jedynie otwierając okna przeglądarek internetowych. Po wpisaniu frazy: „Pobierowo noclegi” na ekranie widzimy taką masę ofert noclegowych wszelkiego kalibru że po prostu ciężko na pierwszy rzut oka się na coś zdecydować. Wchodząc dalej w szczegóły okazuje się że oferty obiektów noclegowych w Pobierowie są tak szeroki że trzeba zawęzić obszar poszukiwań i zacząć przedstawiać swoje wymagania czyli na przykład apartament z dwoma pokojami, aneksem, hotel z basenem lub pensjonat z ofertą SPA. Do tego dokładamy lokalizacje czyli chcemy aby obiekt był niedaleko plaży i oferta jaka się pojawia zaczyna być już bardziej precyzyjna. Należy jednak pamiętać aby nie ociągać się zbytni z podjęciem decyzji ponieważ najlepsze oferty bardzo szybko znikają.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.1/10 (31 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)