Niewidoczne sufitowe i podszafkowe oświetlenie w kuchni

Napisany przez dnia Mar 13, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Niewidoczne sufitowe i podszafkowe oświetlenie w kuchni

Ostatnio jak wiecie zastanawiałem się nad zakupem lamp led do mojej nowej kuchni. Jakoś tak już mam, że jak się nad czymś zastanawiam to zwykle to zrealizuję. Nie inaczej było tym razem. Z tym, że nie kupiłem lamp led, a listwy.

Dlaczego akurat listwy led? – według mnie są znacznie stabilniejsze niż taśmy. Poza tym z tego co udało mi się dowiedzieć są znacznie trwalsze od taśm. Z lamp z kolei zrezygnowałem z innego powodu, a właściwie kilku powodów. Po pierwsze lampy gotowe wychodziły jednak drożej. Po drugie zajmowały więcej miejsca, a zależało mi na, że tak to nazwę “ukrytym oświetleniu”- chodzi ogólnie o to, żeby było widać światło, ale nie było widać jego źródeł, czyli urządzeń emitujących owe światło. Według mnie ładniej to wygląda.

http://biznesfinder.blog.com/2012/07/09/lampyled/No to wziąłem się do roboty zainstalowałem sobie listwy pod szafkami kuchennymi nad blatem i na brzegach sufitu podwieszanego. Zdjęcia wrzucę jak porobię, ale nie mogłem się już doczekać, żeby się pochwalić.

Podsumowując co mogę powiedzieć o oświetleniu LED

Obecnie lampy led są stosowane chyba dosyć często jako oświetlenie sufitowe. Współczesne rozwiązania stanowią lepszą alternatywą dla standardowych halogenów używanych zazwyczaj jako oświetlenie sufitowe, a w zastosowaniu tym sprawdzają się doskonale. Zwykle oświetlenie sufitowe to dosyć nietypowa forma oświetleniowa, dlatego używa się tu nietypowych lamp projektowanych dla oświetlenia sufitowego.

Tego rodzaju źródła oświetlenia świetnie sprawdzają się jako oświetlenie kuchni. Nie tylko emitują jasne światło, które bez wątpienia powinno emitować oświetlenie kuchni, to także oszczędzają energię, co niewątpliwie jest obecnie niezmiernie ważne. Oświetlenie kuchni jest o tyle ważne, że w kuchni spędzamy dużo czasu robiąc ręczne czynności.

  1. http://aorel.weebly.com/kuchnia-sufitowe-swietlenie.html
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)