Pozycjonowanie stron

Napisany przez dnia Lip 14, 2012 w Informacje | 0 komentarzy

Pozycjonowanie stron

Początkujący pozycjoner.. to brzmi beznadziejnie w mojej głowie. Dlaczego? No cóż.. zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwy zawód.. a jeżeli dopiero zaczynamy się w to bawić? No, to znaczy, >że czeka nas wieeele godzin spędzonych na różnych forach internetowych, przed książkami czy też E-bookami. Informacje dla pozycjonera to najważniejszy czynnik.
Trzeba wiedzieć jak działa algorytm Google, należy zorientować się (a raczej należy POTRAFIĆ SIĘ ZORIENTOWAĆ) w sytuacji na rynku dla danej frazy. Przykładem pozycjonera jest mój brat, który jednak jest „od wszystkiego”. Teraz oczywiście jest inaczej, ale jeszcze kilka lat temu sam tworzył nowe strony, sam zapełniał je treścią, sam linkował i sam próbował je wypozycjonować. Teraz świat się zmienił, brat również zmienił taktykę. Zajmuje się raczej pozycjonowaniem cudzych stron internetowych.
To również jest dosyć dochodowe. Co prawda taniej wyjdzie zrobić własną, wypozycjonowac i wypchać po brzegi reklamami. Ale na to potrzeba ogromnych ilości czasu więc musimy (ale to potem) zdecydować czy wolimy mieć własne strony czy też cudze albo dostajemy pieniądze z reklam albo za pozycjonowanie. To zależy od nas. Ale już na początku proponuję wybrać kierunek rozwoju – to zmniejszy ilość godizn potrzbenych na naukę, dosyć sporo. BLACK SEO moim zdaniem opiera się głównie na tym irytującym SPAMIE. Jednak możemy podzielić spam na pewne kategorie. Niektóre są właśnie znanymi nam z różnorakich emailów – dostajemy linki w emailu, ludzie chcą, abyśmy wn ie weszli, dając tym samym jedno wejście na stronę więcej – co za tym idzie reklamy wyświetliły się dla jednej osoby więcej, więc twórca tej strony zarobił dodatkowe pieniądze.
Niekoniecznie musiym cokolwiek kupić, wejść w link dalej. Wystarczy sama wizyta. Dobrym przykładem chamskiego spamu są moim zdaniem wyskakujące okienka. To jest reklama najbardziej irytująca? Nie.. najbardziej irytująca reklama jest wtedy, gdy po jej wyskoczeniu nie możemy jej zamknąć.. dopóki nie upłynie odpowiednia ilość czasu lub nie spróbujemy kliknąć na X odpowiednią ilość razy. Ale możemy mieć do czynienia z czymś jeszcze bardziej wkurwiającym… z reklamą, która sięnie zamknie, dopóki na nią nie klikniemy.
A to już jest naprawdę niebezpieczne.. Google tępi takie coś wszystkimi dostepnymi środkami, włącznie z daniem bana na domenę. A co komu ze storny, której nie ma w indeksie Google? Przecież 80% społeczeństwa używa właśnie Google do wyszukiwania stron internetowych – jeżeli naszej nie znajdą, to nie mamy pieniędzy.W dzisiejszych czasach to właśnie narzędzie jakim jest Internet stał się podstawowym i idealnie przynoszącym zyski narzędziem w biznesie, dzięki któremu wielu z nas może zarabiać pieniądze. Aby biznes założony poprzez Internet miała prawo bytu i odpowiednio funkcjonował, to jest przynosił korzyści i zyski finansowe, musimy użyć odpowiednich narzędzi internetowych, te narzędzia to reklama i pozycjonowanie stron. Zarówno reklama w świecie realnym jak i w świecie Internetu jest bardzo ważna do osiągnięcia zysku, a kolejnym narzędziem jej towarzyszącym w Internecie jest pozycjonowanie stron.

 


Czym jest reklama nie musimy nikomu tłumaczyć, wszyscy bowiem widzieli reklamę w telewizji, w gazecie oraz słyszeli w radiu. Poprzez Internet odbywa się to podobnie z użyciem dodatkowych funkcji jakimi jest reklama na forach internetowych, czy umieszczanie linków do strony na innych domenach internetowych. Cóż to takiego pozycjonowanie stron? Pozycjonowanie stron polega na używaniu odpowiednich słów kluczowych dotyczących danej branży, której dotyczy określona strona internetowa i operowanie nimi w celu podniesienia miejsca strony internetowej w rankingu w wyszukiwarkach internetowych tak, aby po wpisaniu słowa kluczowego przez potencjalnego klienta, dana strona wystąpiła na jednym z pierwszych miejsc w wyszukiwarce.Kiedy już założymy swoja stronę internetową i umieścimy na niej odpowiednie informacje, które mają dotrzeć do określonej liczby osób korzystających na co dzień z sieci, musimy jeszcze postarać się o dobrą reklamę oraz pozycjonowanie określonej strony internetowej. Zarówno reklama internetowa jak i pozycjonowanie stron to czynniki dzięki którym możemy wypromować swoją stronę internetową i sprawić, aby jej treść trafiła do wielu setek a nawet tysięcy osób, a produkty które chcemy sprzedać zainteresowały mnóstwo internatów korzystających z sieci.
Tak jak reklama telewizyjna działa na tysiące widzów oglądających w danym momencie telewizor, tak i reklama internetowa oraz pozycjonowanie stron na wysokie pozycje w wyszukiwarce internetowej działa na ludzi którzy korzystają z sieci. Jeżeli dobrze podejdziemy do promocji naszej strony internetowej i zajmiemy się profesjonalną reklamą oraz pozycjonowaniem, lub też zlecimy to jakiejś firmie, która profesjonalnie zajmuje się marketingiem internetowym, na pewno nasza strona w krótkim czasie osiągnie zamierzony sukces, a nasza działalność przyniesie zwiększenie sprzedaży, a co za tym idzie większe dochody.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (22 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)