Pozycjonowanie stron

Napisany przez dnia Mar 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Pozycjonowanie stron

Nadeszły takie czasy, że w poszukiwaniu usługi albo produktu praktycznie większość z nas rozpoczyna od wpisania kluczowych słów do wyszukiwarki internetowej. Następnie z reguły są sprawdzane wyniki z pierwszej strony wyszukiwarki. Często również zdarza się, że wielu internautów ogranicza się do trzech pierwszych wyników, jakie pojawią się w wyszukiwarce. Inaczej mówiąc, serwisy internetowe znajdujące się w czołówce po wpisaniu określonych fraz i słów mają znacznie większą liczbę odwiedzin, co rzecz jasna bardzo często się przekłada na osiągany zysk.


Oznacza to, że warto zadbać o wysoką pozycję strony. Pozycjonowanie stron zajmuje się również analizą czynników, które najczęściej wpływają na dokonywany wybór linków do określonych stron, a następnie polepszaniem właściwych elementów prowadzących do wysokich pozycji. Zatem generalizując, pozycjonowanie oznacza zbiór wszelakich czynności, które mają wpływ na wyświetlenie strony internetowej na jak najbardziej optymalnych pozycjach w wyszukiwarce. W takim przypadku coraz ważniejsze bywa zbudowanie dobrego zaplecza SEO, co stanowi podstawę właściwego funkcjonowania i dzięki czemu można przejść do dalszego etapu, czyli do linkowania oraz katalogowania. Zaplecze SEO najczęściej funkcjonuje poprzez sieć krótkich artykułów – tak zwanych precli, które pośrednio albo bezpośrednio przekierowywują na promowaną stronę. W linkowaniu chodzi kierowanie do artykułów sponsorowanych zazwyczaj na portalach tematycznych, wzmiankujących o serwisie.

Istotną w tym wszystkim rolę ogrywają również katalogi stron internetowych, które nie muszą zawsze linkować do opisywanej strony, lecz wcześniej do sponsorowanych artykułów, zaś w tych najbardziej wartościowych można znaleźć linki do promowanej strony. Dobre zaplecze pozycjonowania musi być zbudowane jako sieć wzajemnie powiązanych stron, stać się wieloaspektowe, aby mogło pozycjonować trwale i skutecznie. Podsumowując, pozycjonowanie stron internetowych zapewnia wybranej stronie wyróżnienie się spośród innych witryn.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (33 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)