Promocja strony www i optymalizacja

Napisany przez dnia Cze 25, 2012 w Informacje | 0 komentarzy

Promocja strony www i optymalizacja

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli optymalizacja jej treści pod kątem wyszukiwarek internetowych jest bardzo często praktykowana. Jednak aby to robić trzeba mieć stosunkowo sporą wiedzę na ten temat. Jak to działa?

No cóż, mógłbym tutaj odesłać ludzi do czytania konkretów na różnych stronach internetowych ale przecież to nie jest cel pisania tych artykułów na mój blog czyli http://pozycjonowanie.mojeteksty.org.pl . Właśnie między innymi po to piszę na tym blogu. Ale o tym może później. W każdym razie treść strony powinna odpowiadać wyszukiwarce w jak najlepszy sposób. Teoretycznie według standardów powinniśmy budować nasze strony oraz ich treść pod kątem użytkownika ale spójrzmy prawdzie w oczy – o wiele łatwiej jest optymalizować pod względem samej wyszukiwarki.

Google ma całą masę zabezpieczeń przed spamem i gówno wartymi stronami.. jednak czy robot google, tak zwany pająk jest w stanie określić czy dana strona jest robiona pod SWL (System wymiany linków), pod algorytm pajączka czy też dla użytkownika? Raczej mało prawdopodobne. Optymalizowanie strony jest bardzo, ale to bardzo opłacalne. Nawet, jeżeli poświęcimy cały setki godzin na rozbudowywanie naszej strony, ale zrobiliśmy to nie w sposób taki, jaki powinniśmy.. no cóż, nasza strona i tak nie ma szans na znalezienie się na pierwszych miejscach wyszukiwarki google. Zastanawiacie się na czym polega zarządzanie stroną internetową? Co to jest system zarządzania stroną internetową (CMS – Content Management System)? W takim razie przeczytajcie.

Najpierw projektujemy swoją stronę internetową, po to aby stworzyć ją w sieci, aby mogła zaistnieć w tym globalnym świecie jakim jest Internet. Kiedy już wdrożymy stronę internetową, chcemy aby nabrała ona odpowiedniego znaczenia i dużej popularności, dlatego zajmujemy się reklamą internetową oraz pozycjonowaniem swojej strony internetowej. Oba te narzędzia to części składowe marketingu internetowego, który jest właśnie systemem do zarządzania stroną internetową. A więc od początku, cały system zarządzania stroną internetową składa się ze stworzenia strony, wdrożenia jej do Internetu, a następnie rozreklamowania i wypozycjonowania, aby jej utworzenie miało jakieś znaczenie i aby zawartość tej strony przyniosła nam zamierzony na początku sukces.

Zarazem reklama internetowa oraz pozycjonowanie stron stanowi jeden z podstawowych punktów tego systemu, gdyż samo powstanie strony internetowej nie wystarczy, aby mogła ona zaistnieć na rynku w sieci, należy ja jeszcze dobrze rozreklamować na innych serwisach internetowych oraz zadbać o dobre i wysokie pozycjonowanie danej strony w wyszukiwarkach internetowych. Sposobów na promocje strony internetowej jest bardzo wiele, jednym z nich jest tak zwany marketing internetowy, na który składają się różne narzędzia takie jak reklama internetowa oraz pozycjonowanie stron. Reklama internetowa to nic innego, jak umieszczanie reklam w postaci kolorowych folderów, linków odsyłających do naszej strony, wysyłanie ofert na skrzynki pocztowe naszych potencjalnych przyszłych klientów oraz wystawianie pozytywnych opinii na temat naszego produktu na forum internetowym. Pozycjonowanie stron to już bardziej skomplikowane narzędzie i odbywa się ono w samej sieci poprzez wklepywanie w wyszukiwarki słów kluczowych, które potem sprawia iż dana strona znajdzie się na wyższej pozycji w wyszukiwarce internetowej.

Pozycjonowanie może się również odbywać poprzez tworzenie tak zwanego zaplecza dla danej strony, czyli blogów informacyjnych oraz reklamowych z odsyłaczami do reklamowanej i pozycjonowanej strony. Zarówno reklama internetowa jak i pozycjonowanie stron internetowych to dobre, a przede wszystkim skuteczne sposoby na szybkie wypromowanie swojej strony internetowej, pod warunkiem, że zajmie się tym specjalista, który doskonale wie co to jest reklama i pozycjonowanie i potrafi takie zlecenia wykonać perfekcyjnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.8/10 (32 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)