Rodzaje depozytów bankowych

Napisany przez dnia Maj 23, 2013 w Informacje | 0 komentarzy

Rodzaje depozytów bankowych

Ostatnim gatunkiem depozytu bankowego są oczywiście lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na konkretny okres i podobnie, jak w przypadku wcześniej wspomnianych depozytów bankowych, również dotyczy lokowania gotówki w banku. W tym jednakże przypadku bank zobowiązuje się wypłacić zgromadzony kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec czasu trwania lokaty. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty da się podzielić prócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wypadku po zakończeniu umowy jest ona błyskawicznie odnawiana i nie następuje wypłata pieniędzy dla klienta.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią właściwe rozwiązanie na oszczędzenie większych pieniędzy. Często bowiem dzieje się tak, iż pragniemy zebrać jakieś pieniądze, które następnie chcemy wydać na określony cel. Niekoniecznie wrzucanie do skarbonki się udaje, bowiem możemy nadal z niej podbierać jakieś drobne na aktualne wydatki. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z dużą stopą procentową. Klienci mają wtedy sposobność dostępu do pieniędzy w jakimkolwiek momencie, naturalnie bez straty odsetek.

Niestety ostatnio naliczanie odsetek na ROR-ach stało się mniej opłacalne dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, jakie działają od dziesięcioleci, pobierane są okresowe opłaty, które nie dla każdego są atrakcyjne. W rezultacie za prowadzenie konta w ważniejszych bankach przyjdzie często zapłacić nawet i kilkanaście złotych. Szczęśliwie godną odnotowania metodą okazują się być konta w bankowości przez Internet, za których utrzymanie nie są naliczane żadne opłaty.

W obecnych czasach praktycznie wszyscy posiadają konta osobiste. Są to jedne z paru gatunków depozytów bankowych, z jakich jak wiadomo korzysta przeważnie każdy.

Rachunki osobiste da się podzielić na parę przeróżnych gatunków, z których najbardziej znany jest w szczególności ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w taki sposób, iż pozwala zbierać pieniądze i tym samym funkcjonuje jako specyficzny wariant lokaty, czyli w przypadku wysokiej kwoty umieszczonej na koncie, naliczany jest co miesiąc odpowiedni procent, który w postaci dodatkowych pieniędzy dodawany jest do całości zdeponowanych przez nas funduszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)