Stylowa sypialnia

Napisany przez dnia Sie 10, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Stylowa sypialnia

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się samym przyjemnością. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd wnętrza swojej sypialni. Powinniśmy ją zaprojektować według własnego gustu i stylu. W ten sposób na pewno stworzymy wyjątkowe pomieszczenie, w którym z przyjemnością oddamy się różnym czynnościom.

Zanim zaczniemy wybierać różnorodne lampy wiszące oraz inne dodatki – zastanówmy się nad ogólną koncepcją. Warto utrzymać całą sypialnię w jasnych, przytulnych barwach. W końcu jest to pokój, który służy nam głównie do odpoczynku oraz relaksu. Dlatego zrezygnujmy z pstrokatych, wyróżniających się barw. Najlepiej pomalować ściany sypialni na różne odcienie beżu. Tym sposobem optycznie powiększymy całe pomieszczenie. Dlatego jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nasza sypialnia nie należy do największych. Jasne barwy na ścianach sprawią, że pokój stanie się przestronny i bardzo przytulny. Następnie możemy przejść już do wyboru elementów dekoracyjnych oraz bardziej funkcjonalnych.

 

Niezbędne będą tutaj np. designerskie lampy – są one bardzo praktyczne, bo oświetlają cały pokój. A przecież w jasnych pomieszczeniach dużo przyjemniej nam się pracuje oraz odpoczywa. Na nocnym stoliku warto ustawić np. małą lampkę nocną. Może ona nam znacznie ułatwić życie. W końcu nie ma nic przyjemniejszego od czytania książek lub przeglądania gazet we własnym łóżku. A często nie chce nam się później wstawać i gasić światła. Taka lampka nocna idealnie więc się sprawdzi, jeśli lubimy wieczorem wylegiwać się w łóżku.

Oczywiście w każdej sypialni muszą znaleźć się różnorodne dekoracje oraz dodatki – to one stworzą charakter całego pokoju i mogą określić nasz styl i gust. Idealnie byłoby zakupić elementy, które będą nie tylko dekoracyjne, ale również i funkcjonalne. A takie są właśnie lampy retro. Znajdziemy je w każdym sklepie z asortymentem przeznaczonym do domów oraz mieszkań. Takie lampy prezentują się bardzo klasycznie i podnoszą atrakcyjność całego pomieszczenia. W przypadku dodatków możemy sobie pozwolić na całkowitą dowolność. Nie bójmy się więc odważnych rozwiązań.

 

Jeśli nasz pokój jest utrzymany w jasnych i ciepłych barwach – warto by było go trochę urozmaicić. Postawmy więc np. na kapę na łóżko w oryginalnym, wyróżniającym się kolorze. Może to być np. czerwień lub róż. Doskonałą dekoracją każdego pomieszczenia będą również zwykłe rośliny. To one ożywią każdą sypialnię. Umieśćmy więc wybrane kwiaty w ozdobnych, eleganckich donicach. Możemy je ustawić zarówno na stolikach, jak i po prostu na podłodze. Jeśli nie przepadamy za pielęgnacją roślin, zainwestujmy po prostu w kaktusy. One nie wymagają specjalnej opieki, a na pewno doskonale ożywią całą sypialnię.

Podczas projektowania własnego mieszkania musimy skupić się na początku na wyglądzie swojej sypialni. W końcu w tym pomieszczeniu będziemy odpoczywać po pracy. Zaaranżujmy więc je według własnego gustu i stylu.

 

źródło: lunart.eu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)