Tynki maszynowe w naszych domach

Napisany przez dnia Maj 8, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Tynki maszynowe w naszych domach

Budujesz dom, a jego wykończenie przysparza ci wielu zmartwień? Obawiasz się, że czas jego realizacji rozciągnie się w nieskończoność? A może chcesz szybko i sprawnie wyremontować mieszkanie? Tradycyjne, ręczne tynkowanie okazuje się przydatne na niewielkich powierzchniach. Co jednak zrobić, gdy okazuje się, że do wytynkowania zostało mnóstwo powierzchni, a termin realizacji się kończy? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie tynków maszynowych, które służą do nakładania tynku na ściany i sufity za pomocą agregatu. Ich zastosowanie zapewnia kilkukrotnie szybsze wykonanie pracy, a co za tym idzie wcześniejsze rozpoczęcie wykonywania kolejnych robót.

Stosując tynki maszynowe do wyboru mamy: tynki cementowe, tynki cementowo wapienne oraz tynki gipsowe. Najbardziej uniwersalnym rodzajem tynków są tynki cementowo wapienne. Tynki te mają dobrą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, są odporne na działanie wilgoci, a co jest z tym związane mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach suchych jak i wilgotnych.

Tynki maszynowe cementowo wapienne mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku. Tynki te są odporne na wilgoć stąd możliwość zastosowania ich na zewnątrz budynku bez obaw o zawilgocenie przegrody. Mają lekko chropowatą strukturę dlatego stosując je wewnątrz niezbędne jest położenie gładzi, aby uzyskać pożądany wygląd ściany czy sufitu. W celu rozpoczęcia tynkowania, podłoże musi być odpowiednio przygotowane i oczyszczone, aby zapewnić prawidłową przyczepność tynku. Tynkowanie składa się z położenia trzech warstw: z warstwy podkładowej, podstawowej i wykończeniowej. Oprócz sposobu nakładania tynku maszynowego nie różni się on od tynkowania ręcznego. Jest za to metodą dużo szybszą.

Krótszy czas wykonywania tynków wiąże się ze zmniejszeniem kosztów, jakie należy przeznaczyć na ekipę remontową. Przy dużej powierzchni tynkowanie ręczne staje się więc nieopłacalne. Nieco droższa ekipa wykonująca tynkowanie maszynowe jest więc opłacalna, gdy do wytynkowania mamy spory budynek. Wtedy czas realizacji się skraca, więc większe koszty związane z rodzajem tynkowania się niwelują. Wspomniana oszczędność czasu i pieniędzy nie jest jedyną zaletą tynków maszynowych. Zapewniają one również mniejsze zapotrzebowanie na materiał, co przekłada się na zmniejszenie ogólnych kosztów tynkowania.

Podsumowując, jeśli powierzchnia przeznaczona do wytynkowania jest znaczących rozmiarów lepiej zainwestować w tynki maszynowe. Zapewniają one oszczędność czasu, materiałów i pieniędzy. Jeśli jednak chcemy wyremontować kuchnię to lepiej zainwestować w szpachlę, worek z tynkiem i Pana Wieśka, który położy nam tynki w rozsądnej cenie.

Zobacz: Tynki maszynowe Kraków | http://www.inside-system.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)