Unowocześnienie kasyn i hazardu

Napisany przez dnia Maj 20, 2011 w Informacje | 0 komentarzy

Unowocześnienie kasyn i hazardu

W świecie hazardu przez wiele lat nie pojawiały się żadne nowinki. Ze względu na podniesione rygory prawne, niemal w każdym kraju dotkniętym hazardem, tylko nieliczni przedsiębiorcy zdecydowali się utrzymać kasyna i walczyć o ich rentowność. Z tego też względu raczej nie powiększa się oferta tych placówek i tradycyjnie opierają one swój sukces na tych samych sprawdzonych zawodach – pokerze, blakcjacku, ruletce czy jednorękich bandytach. Hazard przez wiele lat pozostawał w stagnacji a spora część ludzi bardziej przekonała się do zakładów bukmacherskich, niż do dość ciężkiej i skomplikowanej, a przede wszystkim wymagającej sporych umiejętności matematycznych, grze w karty na pieniądze.

Niedawno jednak wszystko się odmieniło a hazard zyskał nowego sprzymierzeńca – Internet. To właśnie dzięki masowemu dostępowi do sieci ludzie na całym świecie, w tym ogromna rzesza niepełnoletnich, którzy wcześniej z kartami nie mieli szczególnego do czynienia, zaczęła interesować się rozgrywkami najlepszych zawodowców. A zainteresowanie to bierne bardzo szybko przekształciło się w czynne uprawianie tego sportu. Największy przełom stanowiło wprowadzenie pokera do Internetu. To właśnie texas hold’em najbardziej przyczynił się do wzrostu zainteresowania grami hazardowymi. Pojawiać zaczęły się kolejne wielkie firmy, które zaprojektowały wirtualne stoły do gry. Po zalogowaniu się na ich stronie, uzupełnieniu podstawowych danych i wybraniu awatara możemy dołączać się do kolejnych stołów pokerowych. Jak dziś się okazuje, w sieci w danej chwili gra nawet kilkaset tysięcy stołów pokerowych, czyli nawet kilka milionów ludzi jednocześnie. Przy okazji Internet daje im niesamowite możliwości – zarówno wyboru stopnia trudności a nawet rozpoczęcia od rozgrzewki. Tutaj nie trzeba, ale można grać na pieniądze. Dla wielu jest to więc sposób na życie.

Szczególnie że tutaj nikt nie patrzy na nasze reakcje a sposób obstawiania widoczny jest jedynie poprzez grafikę odzwierciedlającą nasze ruchy – a zatem przeciwnicy nie mogą za wiele wyczytać z naszego zachowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.1/10 (27 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)