W jaki sposób zbliżyć pracowników?

Napisany przez dnia Sie 7, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

W jaki sposób zbliżyć pracowników?

Kiedy w naszej firmie coraz częściej dochodzi do konfliktów interpersonalnych, które zakłócają właściwą organizację czasu pracy, obniżają obsługę klienta oraz sprawiają, że coraz więcej pracowników rozważa odejście z przedsiębiorstwa, powinniśmy zacząć działać. Nic bowiem nie odstrasza potencjalnych klientów tak jak negatywny wizerunek firmy w otoczeniu biznesowym. Naprawę niewłaściwych stosunków w firmie warto rozpocząć od organizacji wspólnego wyjazdu, jakim jest impreza integracyjna. Oczywiście może ona zostać zaplanowana nawet wtedy, gdy w przedsiębiorstwie nie dzieje się nic złego i chcemy jedynie spędzić wyjątkowo czas z pracownikami.

Na takim wyjeździe warto zatroszczyć się o trenera osobistego, który będzie organizował gry integracyjne zmuszające do współpracy. Dzięki temu wykształcimy w naszych pracownikach otwartość oraz chęć niesienia pomocy innym. Zanim jednak przystąpimy do angażowania trenera osobistego, warto zastanowić się nad celem imprezy. Inaczej wyglądać będzie bowiem zabawa ułatwiająca poznanie się pracowników, inaczej zaś ta, która ma poprawić relacje zachodzące między nimi. Warto również sporządzić plan imprezy oraz jakie aspekty chcemy na tym spotkaniu poruszyć. Ułatwi to pracę trenerowi, a nam koordynację działań oraz kontrolę efektów. Dzięki takiemu rozwiązaniu usprawnimy całą imprezę i zrealizujemy zamierzone cele.

1507147149_b0b4ea666c_z
Duże znaczenie ma również odpowiedni wybór miejsca, w którym odbyć się ma impreza. Może to bowiem wpłynąć na efekt końcowy całego przedsięwzięcia, determinując to, czy zakończy się ono sukcesem czy też porażką. Dobrym rozwiązaniem jest sala weselna. Zapewnia ona bowiem swobodę ruchów i odpowiednią przestrzeń, aby wykonywać zadania przygotowane przez trenera interpersonalnego. Ważne jest jednak, aby w środku dominowała kolorystyka neutralna. Wówczas żaden z uczestników nie będzie czuł się przytłoczony wystrojem. Rozwiązanie to zapewni również poczucie bezpieczeństwa oraz zagwarantuję lekką, swobodną atmosferę zaufania.

2345637473_0d1c78a8ca_z

Jeżeli decydujemy się na rozwiązanie, w którym każdy pracownik musi na własną rękę dojechać do miejsca organizacji imprezy, warto zostawić jasne wskazówki odnośnie lokalizacji. Nic bowiem nie wprowadza nerwowej atmosfery tak jak oczekiwanie na spóźnialskich. Warto również zapytać obsługę, czy w tym terminie w pobliżu nie odbywa się jakieś inne wydarzenie, tak abyśmy uniknęli niespodzianek.

Ostatnią kwestią, o jaką powinniśmy zadbać jest dobór odpowiednich posiłków. Dom weselny będzie miał tą przewagę nad innymi lokalizacjami, że posiada doświadczenie w organizowaniu mniejszych bądź większych imprez, gdzie gusta smakowe są zróżnicowane. Warto jednak sprawdzić, aby do wyboru pozostawał przynajmniej jeden posiłek wegetariański. Miłym przerywnikiem pomiędzy ćwiczeniami będą przerwy kawowe, które pozwolą wszystkim odetchnąć, zebrać myśli oraz przygotować się na kolejną porcję wrażeń. Organizacja spotkań integracyjnych może być przedsięwzięciem trudnym, zwłaszcza gdy ma na celu poprawę stosunków interpersonalnych, które nie należą do najlepszych. Pomóc może jednak odpowiedni lokal, który zajmie się częścią przygotowań.

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/spotkania-firmowe

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)