Wszystko co musisz wiedzieć o systemach centralnego odkurzania

Napisany przez dnia Lis 21, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Wszystko co musisz wiedzieć o systemach centralnego odkurzania

Z czystym sercem można chyba przyznać, że nie każdy lubi sprzątać. To czynność męcząca, czasochłonna, a efekt rzadko kiedy jest taki jakiego byśmy oczekiwali. Na rynku pojawiają się nowe produkty, ale nie zawsze są w stanie spełnić wymagania klientów. Zwykłe odkurzacze są przecież głośne i daleko im do praktycznego zastosowania przy większych pomieszczeniach. To typowe maszyny do małych pomieszczeń. Jednakże jednym z ciekawszym rozwiązań może być odkurzacz centralny, który jest przeciwieństwem zwykłego odkurzacza.

Reklama: Chcesz kupić odkurzacz centralny?

Wybierz sprawdzoną markę. Wybierz Variovac Polska!

Czym różni się odkurzacz centralny od tradycyjnego?

Podstawową różnicą jaka je dzieli jest sposób w jaki gromadzone są śmieci. Tradycyjny model przyzwyczaił nas do tego, że filtr nie zbiera wszystkiego przez co część wylatuje na zewnątrz. W centralnym odkurzaczu nie ma takiej sytuacji. Nie jest głośny, a wszystkie odpady umieszczane są w tak zwanej jednostce centralnej daleko poza naszym wzrokiem w specjalnym pojemniku. To jeden z plusów posiadania takiego odkurzacza. Różnica widoczna jest także w wyglądzie i sposobie działania i zdecydowanie również na plus ponieważ daje to więcej możliwości to operowania odkurzaczem w przypadku większych pomieszczeniach.

Jak działa system centralnego odkurzania?

System odkurzania polega na podłączeniu go do gniazda ssącego odpowiednio wcześnie przygotowanego. Powinno się ono znajdować możliwie najbliżej centralnej części pomieszczenia. Gniazd może być jednak wiele więcej. Nie ma ku temu większych przeciwwskazań. Na wyposażeniu znajdziemy także wąż ssący o długości nawet do piętnastu metrów.

Odkurzacz centralny kompaktowy czy modułowy?

Standardowo mamy do wyboru dwa modele. Pomiędzy wariantem kompaktowym, a modułowym. Omawiane model różnią się przede wszystkim wielkością pojemników. W wersji kompaktowej separator (na filtr powietrza) i silniczek są w tej samej jednostce co zbiornik. W wersji modułowej silnik jest zupełnie osobno, ale za to pojemnik na odpady jest większy. To tylko detale ponieważ centralną cześć umiejscawia się przeważnie w garażach z dala od dziennych pomieszczeń.

Pod wieloma względami nowy model odkurzacza jest o klasę wyżej od tradycyjnego i przekonanie się do niego może wcale nie być takie trudne. Wymagane jest wmontowanie w ściany miejsca na rury, przez które odkurzacz będzie działał. Inna sprawa, że taka inwestycja będzie się opłacać właśnie podczas budowy domu i planowania niż gdybyśmy chcieli wmontować cały system odprowadzania od nowa.

Koszt jednostki zaczyna się od półtorej tysiąca w górę i zrozumiałe jest, że nie każdego stać na taki jednorazowy wydatek. Podjęcie takiej decyzji wymaga czasu, ale gdy planujemy na przykład budowę domu to koszty te szybko się zwracają.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)